-->

news

SRT Viper TA s vylepšeným podvozkom a oranžovým lakom Crusher Orange Maybach 57s from KnightLuxury - luxury tuning you will never forget 760 HP Lamborghini Aventador with attribute Limited from Hamann
more news

search

 
Web
tuningmag.net

mailing list

E-MAIL: email newsletter

YOUR TUNED CARS
Volkswagen sirocco
Volkswagen sirocco


Seat ibiza inferno
Seat ibiza inferno


Pontiac solstice CC
Pontiac solstice CC


SUBMIT YOUR CAR
SHOW ALL TUNED CARS
logo 
dodge SRT Viper TA s vylepšeným podvozkom a oranžovým lakom Crusher Orange logo 
dodge

SRT Viper TA s vylepšeným podvozkom a oranžovým lakom Crusher Orange


Nový SRT Viper si svoju veľkú premiéru odkrútil len pred pár mesiacmi. Zmija prichádza s modernejším vzhľadom, ktorý je v súlade s najnovšími dizajnovými trendmi, no na druhej strane zostáva verná svojim tradičným krivkám. Príslušnosť v rámci jeho rodu je zrejmá na prvý pohľad. Nový Viper nemá o záujemcov núdzu, od odbornej verejnosti si ale vyslúžil trochu kritiky za horšie jazdné vlastnosti v porovnaní s ostatnými konkurenčnými modelmi.

Napraviť to má práve špeciálna edícia Viper TA, ktorá je na svojich konkurentov pripravená nemilosrdne zaútočiť a umlčať kritické hlasy. Najavo to dáva už svojim názvom, TA je skratkou pre Time Attack a to je disciplína, ktorú má tento americký športiak zvládnuť na výbornú. SRT Viper TA bude vskutku jedinečný model, vyrobených bude totiž len 33 exemplárov a naozaj nepotrebujeme vešteckú guľu aby sme mohli povedať, že dopyt po tomto vozidle niekoľkonásobne prevýši ponuku. Tento oranžový špeciál má byť vhodným autom pre všetkých fajnšmekrov, ktorí si radi pôjdu zajazdiť na okruh. Viper TA dostal do vienka slušný balík úprav, ktoré z neho robia ozajstného okruhového dravca.

SRT Viper TA: dostal jedinečný oranžový lak Crusher Orange


SRT Viper TA sa na prvý pohľad odlišuje najmä svojim sfarbením. Všetky kusy budú lakované špeciálnym oranžovým odtieňom Crusher Orange. Ten je v tomto prípade spoľahlivým odlišovacím znakom. Okrem toho nájdete na karosérii niekoľko kontrastných čiernych emblémov TA a pozornosť si pýtajú tiež karbónové časti bodykitu a zadný spojler. Medzi vzhľadové zmeny môžeme zaradiť aj odľahčené čierne disky Sidewinder II. Viac kozmetických zmien ale nečakajte, tie podstatné úpravy sa nachádzajú pod karosériou a my sa na ne ideme hneď teraz pozrieť.

viper srt ta 2014 
crusher orange

Viper TA: zmeny najmä v podvozkovej časti


Oranžová zmija stvorená pre okruhové jazdy dostala do vienka podvozkovú sadu pruženia Bilstein DampTronic s dvomi možnosťami konfigurácie. Celý podvozok prešiel ďalšími menšími zmenami, kedy sa konštruktéri zamerali na celkovú tuhosť a vyššiu pevnosť jednotlivých komponentov. Čo sa týka priestoru pod kapotou, tu sa toho veľa nezmenilo. Srdcom tohto modelu je stále 8,4-litrový atmosférický desaťvalec s výkonom 640 koní. V priestore okolo agregátu pribudla ale pevná karbónová výstuha, ktorá nahradila pôvodnú hliníkovú. Okrem toho že je ľahšia, tak je podľa údajov výrobcu až o polovicu pevnejšia. Keďže Viper TA má excelovať aj na náročnejších tratiach, dopriali mu jeho tvorcovia účinnejšie brzdy Brembo. Do svojej výbavy dostal Viper TA od Street & Racing Technology aj športové pneumatiky Pirelli P Zero Corsa so zvýšenou priľnavosťou. Z hľadiska hmotnosti sa od ostatných verzií príliš nelíši, pochváliť sa môže 1 520 kilogramov.

Pre úplnosť dodajme, že v interiéri sa nezmenilo prakticky nič, čo ale nijako neuberá z atraktivity tohto špeciálneho modelu. Na okruhu sa bude cítiť lepšie než jeho sériový súrodenec. Mimochodom, tomu sa v predajoch za Atlantikom veľmi darí...

viper srt ta 2014 
crusher orange

viper srt ta 2014 
crusher orange

viper srt ta 2014 
crusher orange

viper srt ta 2014 
crusher orange

viper srt ta 2014 
crusher orange

viper srt ta 2014 
crusher orange

Gallery VIPER SRT TA 2014 CRUSHER ORANGE:

preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview

galleryThis document has been viewed 39360x